با نمک طبیعی دریا بیشتر آشنا شویم.

نمک طبیعی یکی از مواد غذایی ضروری مهم برای بدن انسان می باشد چرا که دارای ریز مغذی است.

طبیعت نمک، گرم و خشک و اصلاح کننده غذا می باشد. یعنی غذا را سالم و گند زدایی می کند.

نمک طبیعی دریا تحت عنوان نمک طعام کامل دریا (نمک دریاچه های ایران)، بسته بندی مورد تائید دکتر روازاده در سطح کشور قابل تهیه می باشد. این نمک به صورت طبیعی و به اندازه نیاز بدن حاوی منیزیم، کلسیم، پتاسیم، ید، منگنز و روی می باشد.حتی زنان باردار، افراد دارای فشار خون بالا، افراد دیابتی و بیماران قلبی نیز می توانند نمک دریا را به راحتی و بدون هیچ مشکلی مصرف کنند. نمک طعام کامل احیای سلامت بر طرف کننده کک و مک، ضد چاقی و ضد ورم نیز می باشد.

خوردن مقدار کمی نمک کامل دریا قبل از غذا، باعث می شود میکروب های معده که در حفره دهان افراد تجمع کرده اند به سرعت از بین بروند و خوردن نمک بعد از غذا باعث می شود غذای باقی مانده لای دندانها موجب خرابی دندان ها نشود.

نمک طعام طبیعی و کامل دریا، یک ضد عفونی کننده بسیار مناسب و طبیعی برای سبزیجات است.

برای ضدعفونی سبزیجات مقداری نمک را در آب ریخته و برای مدتی سبزیجات را در آن آب قرار دهید برای قوی کردن مقدای سرکه نیز می توانید اضافه کنید.

آیا نمک دریا سم است؟

هر چیزی با استفاده غیر متعارف سم است و سم اصلی در محصولاتی است که طبیعی نیست و داری رنگ و اسانس و مواد شمایی است تا محصول را تمیز و یکدست و زیبا جلوه دهند. نمک طبیعی در طب سنتی و اسلامی شفاست که در صورت حذف آن مردم با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.

نمک شفای هفتاد بیماری

از امام باقر (ع) نقل شده که : نمک شفای هفتاد بیماری است و اگر مردم خواص نمک را می دانستند برای درمان مریضی ها فقط از آن استفاده می کردند.

حتی زنان باردار، افراد دارای فشار خون بالا، افراد دیابتی و بیماران قلبی نیز می توانند نمک طعام کامل را به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی مصرف کنند.

یُد که موجود در نمک طبیعی دریا نیز اثر بسیار خوبی بر عملکرد غده تیروئید دارد. اما که یُد شیمیایی اثرات سوء و خطرناکی دارد.

یُد شیمیایی داخل بعضی از نمک های صنعتی موجود در بازار، بیش از بیست برابر نیاز بدن است که باعث ایجاد مشکل در افراد می گردد و اگر فردی پرکاری تیروئید داشته باشد، یُد شیمیایی برای او سمی مهلک است.

در ضمن ید اضافی موجود در نمک طبیعی به راحتی دفع می گردد و ید شیمایی به سختی دفع می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *